پزشکی و سلامت

مواد غذایی که به طور معجزه آسایی دندان ها را سفید میکنند

اگر دندان هایتان به اندازه کافی سفید نیستند، احتمالاً می دانید که نوشیدن یک فنجان قهوه در صبح برای شما خوب نیست (همچنین یک لیوان شراب یا یک بطری نوشابه یا حتی یک مشت بلوبری) اما همانطور که یک سری غذاها دلیل زردی دندان ها هستند، غذاهای دیگری هم وجود دارند که دندان ها را به طور طبیعی سفید میکنند.

۱-سیب: یک عدد سیب نه تنها برای سلامتی مفید است بلکه دندان ها را سفید و سلامت لثه ها را حفظ میکند. آب سیب باکتری و پلاک روی دندان را پاک میکند.

۲-آجیل: جویدن آجیل از قبیل بادام، بادام هندی، گردو و دانه های کنجد همچون سیب سبب از بین بردن باکتری های دندان میشوند. همچنین جویدن آجیل لک های موجود روی دندان را نیز از بین میبرد.

۳-سبزیجات خام: غذاهای دارای فیبر بالا مثل اسکراب کننده دندان عمل میکنند. مواد موجود در سبزیجات مثل کلم بروکلی و گل کلم دندان ها را سفید میکنند. آهن زیاد موجود در سبزیجات سبز رنگ مثل بروکلی رویه ای را روی دندان ها تشکیل میدهند که مینای دندان را حفط میکند. یک خبر خوب هم برای دوستداران کرفس این است که از آنجایی که جویدن کرفس مشکل است، بر روی دندان سالیوا تولید میکند و در نتیجه دندان سفید میشود.

۴-قارچ: قارچ حاوی ماده ای به نام لنتینان است که برای سفیدی دندان ها مفید است و مانع رشد باکتری بر روی دندان ها میشود. این باکتری ها در واقع سبب ایجاد حفره و تغییر رنگ دندان ها میشوند. اگر قارچ دوست ندارید میتوانید آن را به صورت سرخ شده بخورید. (اما به خاطر داشته باشید سس سویا نخورید وگرنه ایجاد لک میکند)

۵-توت فرنگی: توت فرنگی حاوی اسید مالیک است که به طور طبیعی لکه های دندان را می زداید.

۶- پیاز: البته پیاز دهان را بد بو میکند ولی دارای مواد سولفور آنتی باکتریال است که مانع تشکیل پلاک بر روی دندان ها میشود. بهتر است پس از خوردن پیاز دندان ها را مسواک بزنید. متأسفانه برای اینکه پیاز دندان را سفید کند باید به صورت خام خورده شود بنابراین سعی کنید در سالاد یا ساندویچ پیاز قرار دهید.

۷-میوه های اسیدی نیز دندان ها را سفید میکنند.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا