بررسی

ویژگی های جالب و منحصر به فرد اندروید نوگا

گوگل بالاخره بعد از مدت ها انتظار و نظرسنجی اسم رسمی اندروید جدید را اعلام کرد و نام جدید اندروید را نوقا انتخاب کرده است. در سال های اخیر کاربران در رابطه با نام های اندروید به این موضوع پی برده اند که گوگل نام اکثر خوراکی های خوشمزه را به عنوان نام سیستم عامل جدید خود انتخاب میکند .در این مقاله ویژگی های منحصر به فرد  اندروید نوگا را بررسی میکنیم.با گیگ نیوز همراه باشید.

 در این مدت  نسخه‌های مختلف اندروید با نام‌های Cupcake، Donut، Eclair، Froyo، Gingerbread، Honeycomb، Ice Cream Sandwich، Jelly bean، Kitkat، Lolipop و Marshmallow نام‌گذاری شده‌اند. با معرفی اندروید N اکثر کاربران بر این باور بودند که نام جدید اندروید نوتلا خواهد بود.اما گوگل بالاخره بعد از مدت ها انتظار و نظرسنجی اسم رسمی اندروید جدید را نوگا اعلام کرد.

ویژگی:

۱-پشتیبانی از چندین پنجره به صورت همزمان

بالاخره و پس از مدت ها انتظار، قابلیت انجام چندین عملکرد به صورت همزمان و در یک صفحه در اندروید مهیا شده است. از این پس قادر خواهید بود تا دو اپلیکیشن را به صورت همزمان در اسمارتفون های نکسوس خود باز کنید.البته این قابلیت محبوبی است که سامسونگ و ال جی مدتی است به دستگاه های اندرویدی خود اضافه کرده اند.

۲-پاسخگویی مستقیم از طریق نوار اعلان ها

دیگر نیازی نیست تا برای پاسخ گویی به یک پیام از پنجره (یا پنجره هایی) که در حال کار کردن با آنها هستید خارج شوید. از این پس می توانید با استفاده از نوار اعلان ها بدون خارج شدن از برنامه به پیام های خود پاسخ دهید.

۳-دسترسی سریع و جدید به تنظیمات

گوگل یک منوی تنظیمات جدیدی را طراحی کرده که می توانید از طریق نوار اعلان ها به آن دسترسی داشته باشید.

۴-دسته بندی کردن اعلان ها

این ویژگی اعلان های مربوط به یک اپلیکیشن را به صورت یک گروه به نمایش می گذارد. برای مثال تمامی پیام های مربوط به یک اپلیکیشن پیام رسان به صورت یک اعلان گرد آوری خواهند شد

۵-عملکرد چندگانه در اندروید نوگا

دو ویژگی جدید جالب دیگر نیز به نوگا افزوده شده است. یکی از آنها قابلیت بستن تمام نرم افزار هایی که در پس زمینه در حال اجرا هستند و حافظه ی Catch شما را به شدت اشغال می کنند، فقط با کمک یک دکمه است. این یکی از ویژگی هایی است که دراکثر تلفن های همراه وجود نداشته و کاربران مجبور هستند تا یک به یک به بستن برنامه های خود از طریق منوی تنظیمات مربوط به نرم افزار ها بپردازند. در حال حاضر تعداد کمی از تولید کنندگان این قابلیت را برای تلفن های هوشمند خود قرار داده اند.دومین ویژگی جذاب نوگا، ابزار تعویض سریع بین اپلیکیشن هاست. ابزار تعویض سریع این امکان را به کاربر می دهد تا به راحتی و سرعت بین نرم افزاری که در حال استفاده از آن است و نرم افزار قبلی که باز کرده است حرکت کند و جا به جا شود. برای این کار کافی است تا دوبار بر روی گزینه ی Recent apps (نرم افزار های اخیر) ضربه بزنید.

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا