پزشکی و سلامت

صندلی توپی برای نشستن فعال

هرکس مدت زمان طولانی یک جا مینشیند باید بداند بدن انسان برای اینطور گذراندن وقت طراحی نشده است.میز تحریرهای ایستاده به صورت یک روش معروف برای کمتر کردن درد کمر و تامین سلامت بدن در هنگام کار روی میز پدیدار شدند،ولی صندلی های فنری شکل جدیدی درست کردند که تشویق به نشستن فعال میکنند.با گیگ نیوز همراه باشید.

sprang-chair-5
صندلی فنری ساخته افکار درن مارک است،کسی که دردهای شدیدی را با استفاده از صندلی های استاندارد دفتر تجربه کرده است.بنابراین به فکر فرو رفت و صندلی فنری را اختراع کرد.نمونه اولیه آن را دو سال مورد استفاده قرار داد تا اینکه متقاعد شد که کمکش میکند و همچنین کمک دیگران هم میکند،بنابراین روی آن سرمایه گذاری کرد تا به تنبل ها کمک کند.
اقای مارک ادعا کرد که نشستن فعال و با توسعه ی صندلی فنری میتواند درد کمر را آسوده کند،وضعیت و سلامت ستون فقرات را بهبود بخشد،ماهیچه های اصلی را تقویت کند،گرزش خون را تحریک کنید،چربی بسوزاند و تمرکز را افزایش دهد.
sprang-chair-3
دو اصل در صندلی های فنری وجود دارد.اول اینکه پشت صندلی بر بالای توپی که با پارچه یا لحاف پوشانده شده منحنی قرار گیرد.این در جایی قرار دارد که توسط ۴عدد طناب بسته شده است. هرکدام برای هر گوشه.این می تواند به چند روش محدود مرتب شود.اما نتیجه افزایش درجه حرکت است.بدبن ترتیب،نشستن فعال استاندارد می شود. یک اصل دیگر اینست که یک تشک بادی که از پشت کمر را می گیرد به یک بلند شونده دو قطعه ای متصل باشد.این یک پشتیبانی کمری فراهم میکند و فشار به کمر کمتر می شود.و دوباره به روش های متفاوت و محدودی قابل مرتب شدن است تا فقط برای فرد استفاده کننده آماده شود.
صندلی فنری از چوب درخت غان ساخته شده است و در رنگ های سیاه،خاکستری،قرمز وسبز در دسترس است.آن را برای اندازه هرکس میتوان آماده ساخت از ۱.۴۵متر تا ۲.۰۴متر با محدودیت وزن ۱۳۶کیلوگرم.

sprang-chair-4
صندلی فنری قطعا اولین راه حل پیشنهاد شده برای این مشکل نیست.توپ های ورزشی،میزتحریر های ایستاده،میز تحریرهای تردمیلی همه برای کمک طراحی شده اند ولی این راه حل ها برای همه کس مناسب نیستند.صندلی فنری ادعا می کند که مخلوطی از بهتوین اصول توپ ورزشی و صندلی دفتری را داراست و همه در یک قیمت مناسب.

منبع:gizmag

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا