اخبار فناوری

ترجمه سریع در Google Now

دستیار گوگل یا همان Google Now در اندروید پاسخ این کمپانی به سیری اپل بود و حالا پس از گذشت چند سال می‌توانیم به‌جرئت بگوییم که عملکرد بسیار بهتری به نسبت دستیار آیفون و آیپد دارد.

چندی پیش قابلیتی به نام Google Now on Tab به سیستم عامل اندروید اضافه شد که کاربر با لمس طولانی آیکون هوم در هر صفحه‌ای به این بخش دسترسی پیدا کرده و امکانات متعددی را پیش روی خود می‌دید. در حال حاضر این بخش Google Now در اندروید شامل قابلیت‌های متعددی برای کاربران می‌شود، اما به نظر می‌رسد گوگل هنوز هم می‌خواهد با قابلیت‌های جدید، این بخش را بهتر از قبل کند.

چندی پیش قابلیت شناسایی تصاویر به Google Now on Tap اضافه شد که با بازخورد خوبی از سوی کاربران مواجه گردید. اما طبق آخرین خبر‌های منتشر شده، به نظر می‌رسد کمپانی گوگل قصد دارد ترجمه سریع زبان‌های خارجی و چند قابلیت سرگرم کننده دیگر را به این بخش از Google Now در اندروید بیفزاید.

بدین ترتیب از این پس اگر با متن خارجی به زبان ژاپنی، اسپانیایی و… مواجه شدید، کافیست لمس طولانی بر روی دکمه هوم دستگاه داشته باشید تا زبان مربوطه شناسایی شود. سپس دستیار گوگل امکان ترجمه متن تصویر را برایتان فراهم می‌آورد. جالب است بدانید که طبق ادعای گوگل، حتی اگر متونی با چندین زبان مختلف در صفحه قرار گرفته باشد، بازهم مترجم Google Now در اندروید مشکلی در ترجمه نخواهد داشت.

منبع : phonearena

 

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا