گجت

چه چیزی درون دوچرخه ولتا میشمارد؟

کسی که روی دوچرخ رفت و آمد می کند باید بداند دنیایی از گجت ها وجود دارد که می توانند به دوچرخه شما آویزان شوند تا زندگی را آسان تر و امن تر بکنند مشکل این است،اضافه کردن یک چراغ و سرعت سنج،یا سنسور قدرت و قفل سنگین.دوچرخه جدید ولتا به عنوان یک پادزهر طراحی شده است،به منظمی یکپارچه سازی آن همه قطعه و تکه های مختلف در یک بسته منسجم است.
volata-bike-9
در هسته این دوچرخه،یک قاب ۷۰۰۵ آلومینیوم و دو دسته ی کربنی هستند،برای تعادل بین نرمی و سفتی در خیابان طراحی شده اند.دو دسته جلو از دسته های معمولی باریک تر هستند تاچرخ های باریک تری قرار داده شوند،و یک سیستم چراغ دوتایی ساخته شده وجود دارد بنابراین به هیچ چیزی نیاز نیست تا در دسته ها آویزان کنیم.

volata-bike-5.png
برای ایستادن دوچرخه سواران،قدرت روی یک کمربند قرار داده شده است تغییر مکان دهی توسط یک سیستم Di2تمام الکتریک به کار رفته است،که تغییرات دقیق تر را از یک سیستم مکانیکی سنتی فراهم می کند، اینراه حل بهتراست.
volata-bike-4.png
دوچرخه سواران با دوچرخه از طریق یک صفحه نمایش ۲٫۴اینچ TFTای سی دی تعبیه شده در ساقه ی آلومینیومی ارتباط برقرار می کنند.این توسط یکجوی لاستیک در بالا قرار داده شده در بالای فرمان کنترل می شود.چسبیده شده برای اینکه دستتان به دسته و چشمانتان به جاده باشد.وقتی که با یک گوشی هوشمند مقایسه شد،صفحه نمایش در مرکز واقع شده می تواند اطلاعاتی درمورد آب و هوا، جهت یابی ،ضربان قلب و موسیقی را نشان می دهد.

volata-bike-14
ودوچرخه سواران نباید در مورد روشن کردن چراغ ها توسط صفحه نمایش نگران باشند،یک سنسور برای رسیدگی به این کار وجود دارد.
برنامه گوشی هوشمند که همزمان با صفحه نمایش کوچک دوخه کار می کند همچنین برای ارائه ی اطلاعات بیشتر پس از سوار شدن طراحی شده است.این همچنین اجازه دسترسی به مسافت و اندازه گیری انرژی را نیز دارد،اطلاعات در مورد وضعیت باتری داخلی، و همچنین می تواند چراغ ها و بوق را با منترل از راه دور روشن یا خاموش کند.یک GPSنیز درون آن تعبی شده که اگر دزد ها برنامه ریزی دزدیدن دوچرخه ی گران و جدید شما را داشتند.
volata-bike-6
برای کاهش احتمال در این امر،زمانی که شخص سارق را تشخیص داد،یک سیستم هشدار خطر به برنامه اطلاع رسانی می کند تمام این سیستم ها توسط یک باتری ،که با دینام در چرخ جلو شارژ می شود کار میکنند.
این دوچرخه در سال۲۰۱۷ در بازار به فروش می رسد.

منبع:gizmag

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا