ترفند

ترفندهایی که شما را به یک کاربر حرفه ای در اینستاگرام تبدیل می کند

شاید زمانی که برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ اینستاگرام منتشر شد، سازندگان این شبکه اجتماعی حتی فکر نمی کردند که در این مدت زمان کوتاه این برنامه در میان کاربران مختلف تا این اندازه محبوبیت پیدا کند. این شبکه اجتماعی امکانات مختلفی دارد و قابلیت های مخفی اینستاگرام آن را به یک سرویس کاملا مجهز و کاربردی تبدیل کرده است. با گیگ نیوز همراه باشید

با وجود این امکانات و سهولت دسترسی به بخش های مختلف، اینستاگرام ترفند ها و هک های خاصی دارد و هر کاربری با استفاده معمولی از بخش های مختلف آن نظیر آپلود عکس ، حرفه ای به نظر نمیرسد. راه های زیادی وجود دارد که بتوان به صورت حرفه ای به این برنامه دسترسی پیدا کرد و به زبان دیگر به فون وفن اینستاگرام با صورت حرفه ای آشنا شد. در ادامه با ۵ ترفند کاربردی که شما را به کاربرد حرفه ای در اینستاگرام تبدیل می کند آشنا خواهید شد.

ترفندهایی برای حرفه ای شدن در اینستاگرام

Tricks to Help You Use Instagram Like a Pro

بعد از دانلود برنامه اینستاگرام برای اندروید و سایر سیستم عامل ها و مدتی استفاده عادی از این برنامه، ایده های مختلفی برای محبوب شدن در اینستاگرام و مدیریت اکانت در ذهن کاربران و مخاطبان این برنامه ایجاد میشود که با ترفند هایی که در ادامه معرفی می کنیم، می توانید آن ها را عملی کنید.

فاصله گذاری در کپشن و بیو اینستاگرام

حتما دقت کرده اید که هنگام تایپ متن در کپشن یا بیوگرافی اینستاگرام، گزینه بازگشت از کیبورد حذف میشود.با این مشکل معمولا کلمات در هم ریخته قرار میگیرند و فاصله دلخواه ما در میان کلمات وجود نخواهد داشت. برای رفع این مشکل در اینستاگرام ترفند ساده ای وجود دارد. تنها کافی است جین تایپ کردن گزینه ۱۲۳ در پایین کیبورد را لمس کنید.

مشاهده خواهید کرد که با این کار ایجاد فاصله نظیر سایر متن ها در ادیتور های دیگر عملی خواهد شد.

ترفندهایی برای حرفه ای شدن در اینستاگرام

از نسخه وب اینستاگرام استفاده کنید

مدت زیادی از انتشار نسخه وب اینستاگرام میگذرد و هنوز هم کاربران زیادی تصور می کنند که این برنامه تنها روی گوشی و تبلت قابل نصب است و به عبارتی سیستم عامل های موردنیاز آن محدود است. قبلا نیز نحوه استفاده از اینستاگرام روی لپ تاپ و کامپیوتر را در ترفندها معرفی کردیم. در نسخه وب اینستاگرام قابلیت هایی دیده میشود که در نسخه موبایل وجود ندارد. به عنوان مثال در کنار کارهای رایجی که در نسخه موبایل انجام می دهید از جمه ویرایش عکس و پروفایل ، می توانید در یک صفحه تمام پست های فالوور های خود را یک جا ببینید و تگ های دلخواه خود را بوکمارک کنید.

تنها کمبودی که در نسخه وب مشاهده میشود، عدم امکان آپلودعکس می باشد.

ترفندهایی برای حرفه ای شدن در اینستاگرام

از ابزاز هشتگ ها استفاده کنید

هشتگ ها یکی از ابزارهای جست وجو پست ها و تصاویر و فیلم ها در اینستاگرام هستند که پیداکردن محتوا در این شبکه اجتماعی را ساده تر از گذشته کرده اند. بعد از این که استفاده از هشتگ ها در اینستاگرام تا این حد متداول شد، سایر شبکه ها نیز به استفاده از هشتگ روی آوردند. با جست وجوی کوتاهی در اینترنت می توانید محبوب ترین هشتگ های موجود را مشاهده کنید و با استفاده از آن در اینستاگرام محبوب شوید.

ترفندهایی برای حرفه ای شدن در اینستاگرام

استفاده از قابلیت ویرایش عکس بدون آپلود آن ها

اینستاگرام ویرایشگر حرفه ای خوبی دارد که از آن می توانید به جای هر نرم افزار ویرایش عکسی استفاده کنید؛ اما عکسی را در اینستاگرام آپلود نکنید. بدین منظور تنها کافی است گزینه Save Original Photo را در تنظیمات اکانت خود فعال کنید و سپس گوشی خود را روی حالت پرواز قرار دهید.

بعد از این کار می توانید عکس دلخواه خود را در اینستاگرام وارد کنید و تغییرات دلخواه را روی آن قرار دهید. سپس دکمه به اشتراک گذاری را بزنید. با توجه به این که موبایل روی حالت پرواز قرار گرفته است، دیتا ارسال میشود، اما نهایتا آپلود عکس با شکست رو به رو خواهد شد. این در حالی است که عکس ویرایش شده در گالری شما ذخیره شده است.

ترفندهایی برای حرفه ای شدن در اینستاگرام

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

در صورتی که ترفندهای دیگری را برای استفاده بهتر و حرفه ای تر از اینستاگرام می شناسید، نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

[divide]

قسمت دوم

نحوه فاصله گذاری در کپشن و قسمت بیو در اینستاگرام،  استفاده از نسخه وب اینستاگرام و هشتگ ها تنها بخشی از ترفندها جهت تبدیل شما به یک کاربر حرفه ای در اینستاگرام هستند که در بخش اول معرفی کردیم. چگونگی حرفه ای شدن در این شبکه اجتماعی محبوب سوال بسیاری از کاربران می باشد؛ به علاوه با استفاده از این ترفندها محبوبیت شما در اینستاگرام افزایش می یابد.

بخش دیگری ار ترفندهایی اینستاگرام که شما را به یک کاربر حرفه ای تبدیل می کند را در ادامه می خوانید.

حرفه ای شدن در اینستاگرام

Tricks to Help You Use Instagram Like a Pro

برای حرفه ای شدن در اینستاگرام تنها کافی است ترفند های زیر را با صرف وقت بیشتر به کارببرید:

ارسال تصاویر به صورت خصوصی

یک ترفند برای این که عکس های خود را با دوستان خاصتان به اشتراک بگذارید، آپلود عکس ها به صورت خصوصی می باشد تا در نهایت دوستان شما بتوانند با ذخیره سازی عکس ها در اینستاگرام با کیفیت اصلی بدون مشاهده آن در پروفایلتان با شما به گفت وگو بپردازند.

برای استفاده از این قابلیت تنها کافی است عکس را آپلود کنید و زمان به اشتراک گذاری صفحه گزینه Direct را انتخاب کنید تا عکس ها به صورت مستقیم با دوستان شما به اشتراک گذاشته شوند.

حرفه ای شدن در اینستاگرام

در مرحله بعد لیستی از فالوورهای خود را مشاهده می کنید که می توان عکس را با آن کاربر مشترک شوید.

حرفه ای شدن در اینستاگرام

ارسال عکس ها بدون تگ کردن افراد

همان طور که می دانید برای این که کسی را زیر یک پست در اینستاگرام آگاه کنیم، می توانیم از قابلیت تگ کردن استفاده کنید. در واقع تگ کردن قرار دادن نام کاربری هر فرد در اینستاگرام بعد از کاراکتر @ می باشد. به تازگی در نسخه های جدیدتر اینستاگرام در قسمت کامنت گزینه ای اضافه شده است که می توانید به جای تگ کردن افراد، پست را مستقیما به دایرکت یک نفر یا دایرکت گروهی بفرستید. از این قابلیت می توانید زمانی استفاده کنید که مایل نیستید کسی نام کاربری شما را زیر یک پست خاص مشاهده کند و از حضور شما مطلع شود.

استفاده همزمان از چند اکانت

یکی از قابلیت های اینستاگرام که از آن ها بی خبر هستید، ممکن است استفاده همزمان از چند اکانت باشد. در این قابلیت شما بدون خارج شدن از یک اکانت، می توانید وارد اکانت دیگر شوید و به مدیریت حساب های خود بپردازید. بدین منظور از قسمت ویرایش پروفایل و سپس انتخاب گزینه Add Account می توانید حساب دیگری را اضافه کنید.

در صورت نیاز می توانید با حذف دائمی اکانت اینستاگرام خود، اکانت های دیگری را ایجاد کنید.

حرفه ای شدن در اینستاگرام

استفاده از ویجت های اینستاگرام

به صورت پیش فرض در اینستاگرام ویجت هایی برای قرار دادن ویدیو های اینستاگرام در سایت های مختلف وجود ندارد. برای این کار تنها می توانید کد به اشتراک گذاری ویدیو را با انتخاب گزینه های هر پست انتخاب کنید و کپی نمایید. این قابلیت در شبکه های بزرگی نظیر Flickr و  Pinterest دیده میشود و کمبود آن در اینستاگرام به شدت حس میشود.

برای رفع این مشکل ویجت های مختلفی وجود دارد که کمبود این قابلیت را در اینستاگرام جبران کرده اند. برای حرفه ای شدن در اینستاگرام می توانید ویجت های سبکی نظیر LightWidget را دانلود کنید. برنامه های مشابه بسیاری در این زمینه وجوددارد که متاسفانه رایگان نیستند.

حرفه ای شدن در اینستاگرام

ثبت تصاویر با کیفیت

نور تصاویر، پوزیشن هر عکس، نحوه عکس برداری و دخالت خلاقیت در ایجاد تصاویر زیبا و….از جمله فاکتورهای پراهمیت برای یک کاربر حرفه ای در اینستاگرام است. پیج خود را در این شبکه اجتماعی یک آلبوم تصور کنید که می توانید بدان زیبایی های زیادی ببخشید.

بازنشر تصاویر سایرکاربران

یکی از برنامه های کاربردی برای بازنشر یا repost مطالب در اینستاگرام ، نرم افزار Repost for Instagram می باشد. این برنامه از نرم افزار های کاربردی با حفظ حقوق فرد عکاس می باشد. به این روش می توان نام فرد عکاس را در چارچوب یک عکس نگاشت و به در مجموع حق کپی رایت را رعایت کرد. استفاده از این برنامه در حالی صورت میگیرد که پیش از این قابلیت به اشتراک گذاری عکس ها نظیر آن چه که در فیس بوک میبینیم وجود نداشت.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید

شما چه ترفندهای دیگری را برای حرفه ای شدن در اینستاگرام پیش گرفته اید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مرجع : ترفندها

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا