آموزش

چه کسانی پروفایل اینستاگرام شما را بازدید کرده اند؟

نرم افزارهای تلفن همراه امروزه یکی از مهم ترین اهداف برای حملات سایبری هستند که اگر کابر با دقتی باشید نسبت به برنامه هایی که جهت استفاده و یا نصب آن ها احتیاج به اطلاعات محرمانه ای دارید( از جمله نام کاربری و رمز عبور)، بیشتر فکر می کنید. اما آیا واقعا می توان به  امنیت تمامی این نرم افزارها اعتماد کرد؟ در ادامه با پاسخ به این سوال و معرفی معروف ترین ترین اپلیکشن ها در این زمینه با گیگ نیوز همراه باشید.

“چه کسانی پروفایل اینستاگرام شما را بازدید کرده اند؟”

با افزایش محبوبیت اپلیکشن اینستاگرام و بالا رفتن تعداد کاربران آن، این سوال یکی از متداول ترین سوال ها مخصوصا در قشر جوان است که برای پاسخ به آن، اپلیکشن های زیادی در گوگل پلی و اپل استور وجود دارد که ادعا می کنند که با استفاده از آن ها شما می توانید لیست افرادی که اخیرا از پروفایل شما بازدید کرده اند ( چه جزو فالوورهای شما باشند و چه نباشند) ، را مشاهده کنید.

 

آیا واقعا راهی برای این که ببینیم چه کسانی به پروفایل ما سر زده اند وجود دارد؟

برای استفاده از این برنامه ها شما باید نام کاربری و رمز عبور اینستاگرام خودرا وارد کنید که متاسفانه نتیجه ای جز سپردن اطلاعات اکانت خود به دست هکر ها، نیست.

اپلیکشن iOS به نام “?InstaCare – Who cares with me” یکی از پرطرفدارین این نوع  اپلیکشن ها در آلمان معرفی شده و اپلیکیشن اندرویدی “Who Viewed Me on Instagram” بیش از ۱۰۰۰۰۰ نصب و ۲۰۰۰۰ کامنت داشته است و نکته جالب اینجاست که هر دو این برنامه ها را Turkey Bayram ، که بدافزار InstaAgent را برای هر دو پلتفرم iOS و اندروید منتشر کرده، نوشته است.

 

بر اساس گزارش ها این بدافزارها به شکل های مختلف وارد گوگل پلی و اپل استور می شوند (که البته موضوع جدیدی نیست)، اما اینکه بعد از مشخص شدن هوییت اصلی شان، همچنان جهت دانلود و نصب باقی بمانند جای تعجب دارد!

 

معروف ترین بدافزارها  و وبسایت ها در این زمینه:

  •          InstaCare-Who cares with me?
  •          Who Viewed Me on Instagram
  •          InstaDetector
  •         InstaAgent
  •          instatracker.net

 

راهکاری برای محافظت از اینستاگرام شما  بعد از استفاده از این بدافزارها

اگر شما هم تا کنون از این برنامه ها استفاده کرده اید، نگران نباشید. اولین کار رمز عبور خود را عوض کنید و سپس مراحل زیر را انجام دهید:

از طریق سایت اینستاگرام وارد حساب کاربری خود شوید و بر روی”…” کلیک کنید.

instagram-check

بر روی گزینه Manage Application کلیک کنید

instagram-check2

در غیر این صورت تمام برنامه هایی که وابسته به اکانت شما هستند و همچنین اطلاعاتی که استفاده می کنند، نشان داده می شوند:

instagram-check3

حال در این قسمت اگر موارد زیادی را مشاهده می کنید یا  مثلا از نرم افزاری مانند “آنفالویاب” استفاده می کنید اما چندین دسترسی دیگر نیز از به آن موجود است، برای قطع ارتباط تنها کافیست گزینه Revoke Access را بزنید.

در انتها راهی برای پاسخ به این سوال وجود ندارد وعلی رغم وجود برنامه ها و سایت های مختلف، چنین امکانی برای اینستاگرام  فراهم نشده است و برنامه هایی که برای پاسخ به این سوال ساخته شده اند، اکثرا لیستی به صورت کاملا تصادفی از فالوور ها و فالویینگ های شما نشان می دهند.

منبع:beroozresani

برای دیدگاه ها کلیک کنید

جوابی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بالا